fbpx

Albin Kurti në krye, VV cakton kandidatët për deputet në Prishtinë

auto_xxx-Albin_Kurti1580770127-600x360-1.jpg

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, është propozuar për kandidat për deputet nga qendra e partisë në Prishtinë.

Vetëvendosja n listën e saj propozon si kandidatë për deputet Albin Kurtin dhe Albulena Haxhiun

Të dy këto figura politike kanë shënuar goditje politike gjatë viteve të fundit.

Nga Qendra e Prishtinës, kandidatët për deputetë nga Lëvizja VETËVENDOSJE! janë :

Albin Kurti                 Liburn Aliu

Arben Vitia                Xhelal Sveçla

Glauk Konjufca         Fitore Pacolli

Albulena Haxhiu       Hatixhe Hoxha

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303