fbpx

Albin Kurti: Nuk jam takuar me Vuçiç, ai reagoi me nervozizëm

vucic-kurti-696x469.jpg

Kryeministri Albin Kurti deklaroi se nuk është takuar me Presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç.

Ata kanë qenë të ftuar në një tryezë të rrumbullakët nga udhëheqësit e Ballkanit Perëndimor.

Presidenti Serb deklaroi se është takuar me Kurtin dhe e ka cilësuar debatin si të “ashpër”.

Por ai nuk ka pranuar të nxerrë detaje nga takimi me dyer të mbyllura. Megjithatë Kurti pranoi se ka pasur tensione në tryezën e rrumbullakët.

Kurti: Vuçiç ndjeu shumë presion për shkak të asaj që thashë ndaj ai reagoi me nervozizëm.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303