fbpx

Albin Kurti: Shqipëria e trishtuar por jo e gjunjëzuar

33395B31-0C29-49D6-B7C9-7D91C14CFBC6.jpeg

Kandidati për Kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se për shkak të katastrofës natyrore, nuk ka qenë e mundur të festohet dita e pavarësisë së Shqipërisë dhe as dita e çlirimit.

“E megjithatë, Shqipëria që vizituam në mëngjesin e sotëm, edhe pse nuk e fshihte trishtimin e lotët, nuk ishte e gjunjëzuar. Populli i Shqipërisë e ai i Kosovës, si dhe shqiptarët e Maqedonisë, Malit të Zi, Luginës e diasporës të gjithë janë bërë bashkë për t’ua lehtësuar dhimbjen familjarëve të atyre që fatkeqësisht kanë humbur jetën prej tërmetit, por edhe atyre qindra personave të lënduar e të traumatizuar, e shumë të tjerëve që janë dëmtuar ekonomikisht, një pjesë e mirë duke mbetur edhe të pastrehë”, ka shkruar Kurti në Facebook.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303