fbpx

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit bën thirrjen e fortë ndaj qytetarëve: Shihemi në…

auto_Screenshot_11589729852.jpg

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka bërë sot thirrje qytetarëve që të dalin në protestë në orën 16:30 për të mbrojtur të drejtat e tyre, për të luftuar diktuarën, që qeveria tregoi me shembjen e pabesë të godinës së Teatrit Kombëtar.

Protesta e artistëve dhe qytetarëve do të mbështetet edhe nga PD e LSI, të cilat u kanë bërë thirrje mbështetësve të tyre por dhe gjithë qytetarëve t’i bashkohen për të mbrojtur të drejtat e tyre dhe luftuar tiraninë e vendosur nga Rama. Vendimi i opozitës u morr në orët e vona të mbrëmjes së 17 majit, pas mbledhjes në selitë e tyre. Madje Basha premtoi se do të rindërtojë Teatrin Kombëtar ashtu siç ishte kur PD të qeverisë.

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303