fbpx

Ali Ahmeti: Unaza e kombit Tiranë-Shkup-Prishtinë shumë shpejt realitet

Capture-2.png

Kryetari i BDI-së, Ali ahmet bëri të ditur se tashmë Korrdiori 8 dhe Korridori 10 nuk kanë asnjë pengesë juridike në realizimin e tyre.

“Gjykata Kushtetuese dha sot verdiktin e saj final për korrektësinë juridike të procedurës së realizimit të projektit më të madh infrastrukturor në historinë e vendit me kompaninë e mirënjohur të ndërtimit Bechtel – Enka”, shprehet Ahmeti.

Ahmeti thekson se unaza e kombit Tiranë-Shkup-Prishtinë, shumë shpejt do të jetë realitet.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303