fbpx

Aludojnë se është paguar që të thotë se ka Covid-19, gazetari ironizon keq

Gazetari i njohur nga Kosova, Berat Buzhala ka bërë një postim në rrjete sociale në lidhje me infektimin e tij nga koronavirusi dhe vdekjen e të atit.

Teksa shumë aluduan se gazetari mund të jetë paguar se ka deklaruar që është prekur nga Covid, ai bën një status mjaft ironizues.

Buzhala shkruan se “po më hidhet me e kall lojën”, duke ngritur pyetjet se si mund të marrë njeriu para për të deklaruar se babai i ka ndërruar jetën nga Covid-19.

“Po me hidhet me e kalle lojen, me thane kam marre pare prej nje organizate per secilin anetar te familjes qe e kam deklaru me covid, plus per baben.”- shkruan Buzhala.