fbpx

Ambasada Amerikane del me thirrjen dhe mesazhin e fortë: Jemi të lumtur që Shqipëria pret…

ambasada-amerikane-ne-shqiperi-675x450.jpg

Ambasada amerikane ka bërë sërish një reagim në faqen e saj lidhur me stërvitjen ushtarake që do të zhvillohet në vendin tonë si pjesë e “Defender Europe 21”.

Më tej në video thuhet se SHBA është mjaft e lumtur që vendi ynë po pret #DefenderEurope 21.

Reagimi i ambasadës

Ne jemi të lumtur që Shqipëria pret #DefenderEurope 21. Si pjesë e stërvitjes ushtarake, afërsisht 28 mijë forca shumëkombëshe nga 26 kombe do të kryejnë operacione gati të njëkohshme në më shumë se 30 zona trajnimi në 12 vende.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303