fbpx

Ambasada e SHBA jep mesazhin e rëndësishëm për 77-vjetorin e çlirimit të Shqipërisë

nene.jpg

Ambasada Amerikane në Tiranë ka dalë me një njoftim në rrjetin social Facebook ku ka uruar 77 vjetorin e çlirmit të Shqipërisë.

Postimi i Ambasadës:

🇦🇱 | Shqipëria shënon sot përvjetorin e 77 të Çlirimit. Në këtë festë zyrtare, shqiptarët nderojnë ata që sakrifikuan jetët në luftë dhe kremtojnë lirinë. Gëzuar Ditën e Çlirimit, Shqipëri!

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303