fbpx

Ambasadorja e SHBA tregon dhe një herë 3 prioritetet e saj në Shqipëri

yuri-kim-1581605750.jpg

Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim knëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka deklaruar tre prioritetet e saj gjatë punës si përfaqësuese e qeverisë së SHBA në Shqipëri.

“3 prioritetet e mia janë (1) forcimi i marrëdhënieve të mbrojtjes Flag of United States-Flag of Albania; (2) mbështetje për ngritjen & funksionimin e institucioneve demokratike; (3) rritja e tregtisë & investimeve Flag of United States-Flag of Albania. Të 3-ja kërkojnë sundim të ligjit, transparencë & fund të korrupsionit!”, ka deklaruar ambasadorja Kim.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303