fbpx

Ambasadorja Yuri Kim mesazh të qartë: Vazhdoni para pa marrë parasysh pengesat, vettingu duhet…

AmbYuri_Kim-1-750x433-1.jpg

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim, me anë të një mesazhi në rrjetet sociale, ka bërë thirrje që Reforma në Drejtësi të vazhdojë para, pavarësisht pengesave.

“Dhoma e Posaçme e Apelit ka një punë të vështirë, por vettingu duhet të vazhdojë të tregojë përgjegjshmëri dhe të fitojë besimin e popullit shqiptar. SHBA mbështet reformën në drejtësi. Le të vazhdojmë përpara, hap pas hapi, pa marrë parasysh pengesat!” shkruan ambasadorja Kim, në rrjetet sociale.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303