35.5 C
Tirana
E martë, 16 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Ambulanca hyn në mes të turmës, dhjetëra protestues të lënduar

spot_img

Vijon përplasja fizike e protestuesve dhe policëve përpara Kryeministrisë.

Para pak minutash u lëshua sërish gaz lotsjellës, ku disa protestues dhe gazetarë kanë mbetur të lënduar.

Ambulanca hyri mes turmës, ku ka bërë transportimin e menjëhershëm për në spital të të lënduarve.

Ndërkohë, një tjetër protestues humbi ndjenjat pak më parë në shkelën e vendosur te Kryeministria.

Sipas BalkanWeb, raportohen se mbi 10 protestues janë asfiksuar dhe kanë pasur djegie sysh nga loti gazsjellës, i hedhur nga policia./real-news.tv

 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat