fbpx

Analisti bën parashikimin drastik: Do ketë vdekje partish

Kjo situatë politike në vend do të sjellë zhdukje të forcave kryesore politike në vend. Parashikimin e bën analisti dhe poeti Moikom Zeqo.  I ftuar në studion e lajmeve të Report TV, Moikom Zeqo deklaron se procedura për shkarkimin e Metës nuk do të jetë aq e thjeshtë dhe vetëm Gjykata Kushtetuese mund të përshpejtoj këtë.

Ndër të tjera Zeqo ka deklaruar se nga kjo krizë mund të shkrihen edhe parti të mëdha siç janë LSI apo Partia Demokratike që prej muajsh janë në protestë për të rrëzuar qeverinë.