fbpx

Anëtari i Komitetit Teknik të Ekspertëve zbulon se kur do të jetë piku i Omicron në Shqipëri

800-0-57d55df3d093046b97c81498f3ff1501.jpg

Anëtari i Komitetit Teknik të Ekspertëve, Skënder Brataj thotë se në ditët në vijim pritet rritje e mëtejshme e të infektuarve dhe shifrat e fundit nuk tregojnë pikun e Omicron.Piku i Omicron në Shqipëri pritet të jetë në fund të Janarit.

“Mendoj që nuk është në këto ditë. Do të ketë rritje të tjera siç e kemi parë në çdo vend europian kur fillon do një muaj një muaj e gjysmë. Piku do të arrihet brenda Janarit dhe do të fillojë më pas rënia, por duhet të jemi të kujdesshëm këto dy muaj sepse do kemi shifra të rritura”, tha Brataj për Tv Klan.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303