fbpx

Angela Merkel del nga karantina

Kancelarja gjermane, Angela Merkel është testuar disa herë për koronavirusin e ri por ka rezultuar negative.

Ajo ishte vetë-karantinuar dhe po punonte nga shtëpia, pasi më 20 mars, mori një vaksinë nga një mjek, i cili më vonë u zbulua se kishte koronavirus.

Ndërkohë numri i të infektuarve në Gjermani ka arritur në 79, 696, me 1,017 vdekje.