fbpx

Anulimi i zgjedhjeve/ Hyn në fuqi vendimi i Metës

Ka hyrë në fuqi dekreti i presidentit Ilir Meta për anulimin e datës së zgjedhjeve të qershorit.

Pikërisht sot më 11 qershor hyn zyrtarisht në fuqi dekreti, i cili është botuar në fletoren zyrtare.

Meta zhvilloi ditën e  sotme një konferencë tjetër të jashtëzakonshme në lidhje me keqinformimet dhe akuzat.

Nga ana tjetër, mazhoranca nuk tërhiqet nga fakti i largimit të Metës si President dhe nga data e zgjedhjeve, ku edhe vetë Rama shkroi në Twitter që do të zhvillohen më 30 qershor./real-news.tv