fbpx

Apeli i Presidentit Meta në ditën e Shëndetit Mendor

Presidenti-Meta.jpg

Në foto, Presidenti i Republikës, Ilir Meta

Kreu i Shtetit, z. Meta, i bën thirrje mësuesve dhe prindërve për një angazhim më të madh psikologjik ndaj të rinjve për të parandaluar sëmundjet mendore.

“Sot në Ditën Botërore të Shëndetit Mendor, dua të theksoj rolin e pazëvendësueshëm të familjes dhe komunitetit, për ekuilibrin mendor të një personi. Duke iu bashkuar sloganit të OKB-së, “Të rinjtë dhe shëndeti mendor në një botë që ndryshon”, apeloj domosdoshmërinë për të parandaluar sëmundjet mendore, përmes një angazhimi edhe më të madh të mësuesve e prindërve për të mbështetur psikologjikisht të rinjtë dhe për t’i ndihmuar ata të përballojnë sfidat në shkollë dhe në jetë”, shprehet Meta

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *