fbpx

Apple prezanton “iPhone XR2” me dy ngjyra ndryshe

MacOtakara që ka lidhje me zinxhirin e prodhimeve të Apple, ndërsa ka raportuar edhe më herët për risitë e kompanisë, ka bërë të ditur se publikimi do të ndodhë gjatë muajit shtator.

Ngjyrat e reja janë opsionale, ndërsa telefoni i ri vazhdon t’i ketë ngjyrat origjinale të Apple, që nuk ka sjellë ndodnjëherë ngjyrë rozë të hapur apo të njohur si livando.

Hera e parë që aplikoi kompania ngjyrën e gjelbër, ishte viti 2013, kur e prodhoi iPhone 5C.

Ky telefon është në dispozicion në gjashtë ngjyra të ndryshme, që janë po ashtu shumë të gjalla dhe bien në sy./real-news.tv