fbpx

Ariana Grande akuzohet për vjedhjen e këngës ‘7 Rings’

Screenshot_5-3.jpg

Princess Nokia ka publikuar në llogarinë e saj në Twitter duke akuzuar Ariana Granden per kopjimin e këngës së saj pasi dëgjoi këngën më të fundit të publikuar vetem një ditë më pare ‘7 rings’.

Nokia ka postuar një video duke dëgjuar këngën e Grande në Twitter dhe më pas e ka përcjellur me këngën e saj ‘Mine’ nga ‘mixtape’ e saj ‘1992’.

Ajo pastaj thotë, “A ju duket e njohur për ju? ‘Shkak atë tingull të vërtetë të njohur për mua, “duke vazhduar,” A nuk është ajo këngë që kam bërë në lidhje me gratë kafe dhe flokët e tyre

Princess Nokia është një repere nga New York-u dhe ka disa këngë të suksesshme, ndër to edhe ‘Mine’ për të cilën akuzon këngëtaren e njohur. Me anë të një postimi  ajo ka zbuluar ngjashmërinë mes dy këngëve duke i vënë në sfond. Reperja thekson se kënga e saj dhe e Arianës kanë ngjashmëri të madhe në tekstet përkatëse, por jo vetëm. Pavarësisht këtyre akuzave akoma nuk ka ardhur një reagim nga Ariana Grande kështu që mbetet të presim në ditët në vijim.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303