23.5 C
Tirana
E diel, 21 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Arrestohet i dyshuari për sulmin në Holandë

spot_img

Policia holandeze ka arrestuar një person me nacionalitet turk, i dyshuar për sulmin me armë në një tramvaj në Utrecht të Holandës, ku mbetën të vdekur tre persona dhe nëntë të tjerë u plagosën.

I dyshuari ishte identifikuar më parë nga policia si 37 vjeçari, Gokmen Tanis.

Pas sulmit shkollat janë mbyllur dhe siguria është rritur ndërsa policia kundër terrorizmit po e heton rastin.

Kryeministri Mark Rutte tha se vendi ishte i tronditur nga ky sulm, të cilin e përshkroi si “thellësisht shqetësues”./real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat