fbpx

Arritja e marrëveshjes/ Ambasadorja Yuri Kim: Të gjitha palët lëshuan nga vetja

Screenshot_2-7.jpg

E lumtur nga arritja e një marrëveshje, edhe pse vetëm për administratën zgjedhore, ambasadorja amerikane, Yuri Kim, ka shprehur vlerësimin e saj për palët e përfshira. Ai tha se ishte krenare për këtë marrëveshje.

“Jemi shumë të kënaqur që Këshilli Politik mori këtë vendim dhe u bë kjo marrëveshje e rëndësishme. Të gjitha palët kanë dhënë kontributet e tyre, por kanë hequr dorë, e kanë dhënë diçka që Shqipëria të përfitojë. Disa do ta kritikojnë si jo të mjaftueshme këtë marrëveshje, por po ta shikojmë në një kuadër më të gjërë, kjo është një gjë për të cilin të gjithë më pas do japim mbështetjen e tyre. Sa i përket SHBA ne jemi krenarë për këtë marrëveshje do ju mbështësim në rrugën e integrimit europian”,- tha ndër të tjera Kim, në një deklaratë për mediat e pranishme në Pallatin e Kongreseve.

Advertisement

 

 

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303