fbpx

“Arritje historike”/ Meta përshëndet miratimin e Marrëveshjes së Prespës

50777271_2103373263042269_4563430832496181248_n.jpg

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur miratimin e Marrëveshjes së Prespës nga ana e Parlamentit grek ditën e sotme.

Meta e ka quajtur një arritje historike dhe ka përgëzuar të dyja vendet.

“Miratimi i Marrëveshjes së Prespës edhe nga Parlamenti grek është një lajm i shkëlqyer për marrëdhëniet dypalëshe me Maqedoninë e Veriut dhe për perspektivën evropiane dhe euro-atlantike të rajonit tonë! Përgëzime për këtë arritje historike”, shkruan në facebook Ilir Meta.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303