fbpx

Artan Hoxha tregon se çfarë fshihet pas zjarreve të qëllimshme që u vendosën këtë vit në Shqipëri

800-0-613a2c316c4be.jpg

Gazetari Artan Hoxha ka komentuar zhvillimet e fundit.Zjarret e kësaj vere në Shqipëri, ku u dogjën mbi 300 hektarë pyje e shkurre, sipas gazetarit Artan Hoxha ishin të qëllimshme.Hoxha thotë se zjarret tërhoqën vëmendjen e shtetit, policisë, agjencive të tjera ligjzbatuese dhe të publikut, duke garantuar një periudhë të qetë për kultivuesit.

“Shqipëria sivjet u dogj nga zjarri. Keni parë ju që në sipërfaqet e djegura të jetë djegur hashash? Jo, sepse mali ku mbillet hashashi është i mbrojtur. Zjarri ndodh në anën tjetër, në malet e Tragjesit, ndërsa në anën tjetër ndodh krimi i vërtetë i pashqetësuar”, tha Hoxha për Top News.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303