fbpx

As Gattuso nuk e preferon titullar, Hysaj pranë kalimit në Romë

hysaj.napoli.2018.19.pallone.1400x840-768x461.jpg

Ndryshimi i trajnerit tek Napolit ishte diçka e pritshme, madje në atë lojë u përfshi dhe Armand Duka. Presidenti i FSHF-ës shkoi dhe më tej duke theksuar se largohet Ancelotti e Hysaj jo, nëse me të parin parashikimi i doli me të dytin vështirë, pasi Hysaj shihet gjithnjë e më larg Napolit. As Gattuso, trajneri i ri, me sa duket nuk e ka në plan Hysajn, të paktën jo si titullarë sipas mediave italiane.

Gattuso dhe De Laurentiis janë të vetëdijshëm se ekipi ka nevojë për përforcime, madje janë ulur duke vendosur piketat e para. Afrimi i parë i domosdoshëm do të bëhet në mesfushë ku kërkohet një regjisor i ri, por fillimisht do të kujdesën për të larguar të padëshiruarit, në këtë listë bën pjesë dhe Hysaj. Anësori i kombëtares e ka shprehur prej kohësh dëshirë e tij, kërkon të largohet, në këtë pikë, Gattuso nuk do të ishte kundërt pavarësisht se Napoli është në emergjencë për anësor.

Ish trajneri i Milanit kërkon të afroj tek Napoli një njohje të vjetër, zviceranin Rodriguez. Hysajt dhe agjentit të tij nuk i mbetet gjë tjetër vetëm të kërkojnë një ekip të ri gjatë merkatos së janarit, pista e parë dhe më konkrete mbetet Roma.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303