fbpx

Asnjë viktimë dhe 14 raste me Covid në 24 orë në Maqedoninë e Veriut

Screenshot_11-6.jpg

Gjatë 24 orëve  të fundit, Maqedonia e Veriut ka regjistruar 14 raste të reja me koronavirus.Fatmirësisht nuk është regjistruar asnjë viktimë.Ndërsa Instituti i Shëndetit Publik bëri me dije se 2 pacientë me Covid janë shëruar, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 150, 126 persona të shëruar.Sakaq që nga fillimi i pandemisë kanë humbur jetën 5, 487 persona.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303