fbpx

Asnjë viktimë dhe 5 raste të reja me Covid në Kosovë

210312053847-us-vaccination-ca-0311-exlarge-169.jpg

LOS ANGELES, CALIFORNIA - MARCH 11: A dose of the new one-shot Johnson & Johnson COVID-19 vaccine is prepared at a vaccination event at Baldwin Hills Crenshaw Plaza in South Los Angeles on March 11, 2021 in Los Angeles, California. The event was hosted by California health officials and FEMA. The Johnson & Johnson vaccine is now the third coronavirus vaccine to receive emergency approval for use in the United States. (Photo by Mario Tama/Getty Images)

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë realizuar 358 teste për koronavirus, prej të cilave 5 raste kanë rezultuar pozitivë.Fatmirësisht nuk është shënuar asnjë viktimë, ndërsa numri total i rasteve aktivë aktualisht është 104.Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve që të vaksinohen për të parandaluar përhapjen e pandemisë Covid.Sakaq në 24 orë janë shëruar 8 persona.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303