fbpx

Atentat në Lezhë, si u tentua të vritej 30-vjeçari

policia-naten-3_1_0-1.jpg

Një atentat ka ndodhur në dalje të qytetit të Lezhës, ku është qëlluar me breshëri arme ndaj një 30-vjeçari.

Shënjestër e këtij atentati është bërë Rini Preçi i cili po udhëtonte me makinën e tij tip “Mercedez Benz ML”. Raportohet se autori/ët, kanë qenë me një makinë dhe në lëvizje e sipër kanë hapur zjarr për ndaj makinë tip “ML” me të cilën lëvizte Rini Preçi.

Ngjarja e rëndë që ka tronditur qytetin e Lezhës ka ndodhur rreth orës 20:00. Deri më tani nuk raportohet se shënjestra të ketë mbetur i plagosur. Ai ka tentuar të shmangë plumbat dhe ka devijuar makinën duke përfunduar kështu jashtë rruge.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303