fbpx

Atentati ndaj Inez Hajrullës/ Jepet masa ndaj dy autorëve

Është dhënë ditën e sotme masa ndaj dy autorëve të atentatit ndaj Inez Hajrullës.

Për Daut Elmazi dhe Albano Goxhaj është kërkuar burg nga Gjykata e Vlorës.

Ndërsa për dy të arrestuarit e tjerë pritet të dalin për masë sigurie në ditët në vijim. Ata u arrestuan për ngjarjen e datës 10 maj në Lungomare në Vlorë në atentatin ndaj Inez Hajrulla, ndërsa u arrestuan pas rreth 6 muaj më vonë nga policia e Vlorës.