18.5 C
Tirana
E martë, 21 Maj, 2024

TË FUNDIT

Atletico Madrid nuk ndalet, firmos ylli i Chelsea

spot_img

Alvaro Morata është futbollisti më i ri i Atletico Madrid.

Sulmuesi spanjoll ka bindur trajnerin Diego Pablo Simeone me paraqitjet e tij në këtë pjesë të dytë të sezonit, duke detyruar drejtuesit që të shfrytëzojnë opsionin e blerjes nga Chelsea për shifrën e 56 milionë eurove.

Që prej muajit janar, ku u huazua nga klubi londinez, 26 vjeçari u aktivizua në 15 takime, duke shënuar 6 herë dhe duke ndihmuar shokët e ekpit që të shpallen nënkampion të La Liga.

Ish-sulmuesi i Realit dhe Juventus kaloi 2 sezone mjaft të vështira në “Stamford Brigde”, ku grumbulloi 48 takime dhe shënoi 16 herë. Gjatë karrierës së tij, Morata është aktivizuar në 203 takime dhe shënuar 74 gola.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat