fbpx

“Aty ku pushtuesi nazist provoi goditjen e parë”, mesazhi i fortë i Metës nga…

meta-600x450.jpg

Presidenti i vendit Ilir Meta vijon udhëtimin e tij në një prej zonave më të bukura të vendit, në Rrethin e Kolonjës.

Ai ka ndaluar këtë mesditë në Barmash të Kolonjës, ku kujton edhe ngjarjen e jashtëzakonshme të rezistencës antifashiste.

“Kolonja është një trevë me ngjarje të jashtëzakonshme të Rezistencës Antifashiste, që na bëjnë krenar të gjithëve.

Sot ndalova në Barmash, ku pushtuesi nazist provoi goditjen e parë, trimërinë dhe heroizmin e popullit tonë në mbrojtje të lirisë së Atdheut.

Nderim përjetë banorëve të Leskovikut, Dangllisë, Panaritit, Vithkuqit e mbarë Kolonjës për rezistencën heroike të 6 korrikut 1943. 🇦🇱”, shkruan Meta në Facebook.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303