fbpx

Avioni me 284 pasagjerë në bord del nga pista

Screenshot_9-14.jpg

Një avion Boeing 767 doli nga pista në aeroportin Simferopol, të Krimesë së aneksuar të Rusisë.Avioni me 284 pasagjerë në bord rrëshqiti gjatë uljes, duke dalë nga pista, sipas zyrës së shtypit të aeroportit.Fluturimet drejt aeroportit dhe destinacioneve të tjera u anuluan përkohësisht, ndërsa nuk u raportua për të lënduar.Avioni ishte i kompanisë Icarus Airlines dhe ishte nisur nga Moska për në Krime.

Advertisement

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303