30.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Balla: Të gatshëm të dialogojmë me opozitën, jo negociata

spot_img

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Taulant Balla ka folur në lidhje me situatën politike në të cilën ndodhet vendi aktualisht. Nga Pogradeci, Balla është shprehur se PS është e gatshme të dialogojë me opozitën, por nuk pranon negociata në kurriz të demokracisë.

“Ne jemi votuar të çojmë përpara reformat për shtet, për punë dhe mirëqenie. Kur flasim për shtet, Reforma në Drejtësi është reforma kryesore. Prandaj erdhëm sot! Për t’ju thënë se ne nuk tërhiqemi, për t’ju thënë se zgjedhjet e përgjithshme do të jenë në vitin 2021, se Kuvendi ka legjitimitetin e duhur, se qeveria ka legjitimitetin e duhur dhe se jemi të gatshëm të dialogojmë me atë çfarë ka mbetur nga opozita në degradim. Kurrsesi ne nuk mund të bëjmë negociata në kurriz të demokracisë”, tha Balla./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat