fbpx

“Balliu”/ Basha paralajmëron ashpër Ramën

Screenshot_4-5.jpg

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar nga Shkodra për arrestimin e Klevis Balliut, pas përplasjes me policinë në protestën e Astirit. Basha paralajmëron Ramën se i ka ditët e numëruara dhe se nuk do të pranojë që ligji të funksionojë me dy standarde.

“Ata mbajnë sot në qelitë e burgut të burgosur politik që janë ngritur për të mbrojtur qytetarët nga dhuna policore. Sot në mesditë njerëz të veshur me uniformat e Policisë së Shtetit, kanë dhunuar qytetarët. Sot është dita për t’ia thënë qartë dhe prerë; i ke ditët e numëruara. Kurrë më nuk do të pranojmë që ligji të funksionojë me dy standarde, të godasë të pafajshmit”, theksoi Basha.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303