13.5 C
Tirana
E martë, 28 Maj, 2024

TË FUNDIT

Barcelona-Real Madrit, rezultat i ‘çmendur’ në El Clasico

spot_img

Me rezultatin e sotëm Barcelona ka dhënë dy mesazhe shumë të rëndësishme botës së futbollit. Një manita për të fundosur Realin e Madridit dhe e dyta, për t’i treguar botës se funksionon edhe pa Messin.Ndërsa nga ana tjetër Reali i Madridit tregoi se pa Cristiano Ronaldon nuk është më e njëjta skuadër.

Barcelona arriti një fitore të madhe, me rezultatin 5-1 në El Clacicon e parë pa Messin dhe CR7-ën pas 9 vitesh.

Me këtë fitore Barcelona rimori kreun e La Ligas me 21 pikë, 2 më shumë se Atletico dhe 7 më shumë se Reali i Madridit që si rrallëherë në dekadat e fundit pozicionohet në vendin e 9-të pas 10 javësh kampionat.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat