fbpx

Basha bën zotimin e madh nga Elbasani: Unë dhe PD do të…

66630ce4-8e0f-432f-84d3-1e50a349ea94.jpg

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka nisur ditën e sotme turin e takimeve ‘Rrugëtimi për Shqipërinë’, ku e ka nisur me qytetin e Elbasanit.

Në një bashkëbisedim me të rinjtë, Basha tha se zotimi i parë i tij dhe i PD-së është rikthimi i shpresës në vend.

“Rinia është ajo që i kane hequr te parës vëmendjen qeveritarët e sotëm. Dështimi numër një i kësaj qeverie, është dështimi me rininë. Jo për faj të rinisë por për shkak se kjo qeveri ka vrarë shpresën”, theksoi Basha.

Sipas tij, emigracioni është një faktor negativ, i cili sjell humbje ekonomike në vendin tonë.

“Humbja potenciale e mundshme nga emigracioni është 559 milion euro”, u shpreh ai.  

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303