fbpx

Basha i bën të papriturën Berishës, merr vendimin e rëndësishëm: Në kabinetin tim, asnjë anëtar që ka shërbyer më parë!

1580112109_BashaBerishaa.jpg

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dhënë disa detaje të rëndësishme lidhur me partinë e tij. Për “Koha për t’u zgjuar” Basha tha se në kabinetin e tij nuk do të ketë anëtarë që kanë shërbyer më herët.

Normal që jo. Uji rrjedhë. Në qeverisjen time nuk do ketë anëtarë të kabinetit që kanë shërbyer në të kaluarën. Por do ketë anëtarë që do jenë në gjendje të mbajnë peshën e qeverisë. Kabineti do përbëhet nga zonja dhe zotërinjtë spikatur, të cilët do të bëjnë të mundur krijimin e një kulture të re politike. Siç na takon, sepse jemi një brez i ri. E kemi njohur nga afër avantazhin e të bërit politikë në Europë.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303