fbpx

Basha: Kremtimi i Pashkëve shënon triumfin mbi të keqen

Screenshot_1-5.png

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar të gjithë besimtarët katolikë në Ditën e Pashkëve.

Nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook”, Basha shprehet se kremtimi i Pashkëve shënon triumfin mbi të keqën.“Sot, kur si asnjëherë më parë jemi në udhëkryq, të gjithë së bashku le të gjejmë forcën për të kapërcyer çdo vështirësi me zemrat e mbushura me besim se aspiratat tona do të bëhen realitet”, shkruan Basha.

 

Urimi i kryetarit Basha për Pashkë

Nga zemra ju uroj Gëzuar Pashkët të gjithë besimtarëve katolikë.

Kremtimi i Pashkëve shënon triumfin mbi të keqen dhe forcën e jashtëzakonshme të ringjalljes dhe dashurisë. Sot, kur si asnjëherë më parë jemi në udhëkryq, të gjithë së bashku le të gjejmë forcën për të kapërcyer çdo vështirësi me zemrat e mbushura me besim se aspiratat tona do të bëhen realitet.

Prandaj ju motra e vëllezër që po kaloni vështirësi shëndetësore, nëna dhe baballarë që sot jeni në pamundësi ekonomike, të rinj e të reja që mendoni emigrimin, mbushini zemrat tuaja me shpresë se ditë më të mira po vijnë.

Zoti e bekoftë Shqipërinë.

Për shumë vjet gëzuar!

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303