fbpx

Basha mbledh me urgjencë gazetarët, ja vendimi që i komunikon

lulo.jpg

Kreu i Partisë Demorkatike, Lulzim Basha, do të mbajë një takim me gazetarët ku pritet të bisedohet në lidhje me situatën politike në vend dhe për kërkesën që OSBE i ka bërë partive që të ulen në tryezë për Reformën Zgjedhore. Edhe opozita ka thyer bojkotin e saj dhe do të marrë pjesë në këtë tryezë ndonëse teknikisht.

Tryeza pritet që të nisë në orën 09:30 dhe pjesë e saj do të jenë ambasadori i OSBE Bernd Borchardt dhe dy bashkëkryetarët  komisionit për reformën zgjedhore Damian Gjiknuri dhe Rudina Hajdari.

Gjithashtu siç e konfirmuan dhe të martën pjesë do të jenë dhe përfaqësues nga opozita e bashkuar Ivi Kaso, Muharrem Caka dhe Arjan Madhi

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303