Basha mbledh strukturat më të larta, ja ç’do ndodhë në 8 korrik

Pas dy takimesh radhazi që kreu i PD, Lulzim Basha zhvilloi me kryebashkiakët dhe me krerët e degëve nëpër rreth, ditën e sotme Basha do të mbledh edhe strukturat më të larta të Partisë Demokratike.

Fillimisht në orën 10:00 në selinë e PD-së do të  nisë mbledhja e përbashkët mes Kryesisë dhe Grupit te ish deputetëve, ndërsa më pas do jetë organi më i lartë që do të mblidhet Këshilli Kombëtar

“Ora 10:00 mbledhje e përbashkët e Kryesisë dhe Grupit Parlamentar. Me pas në 11.45 mbledhje e Këshillit Kombëtar”-njofton Partia Demokratike.

Kujtojmë se kjo lëvizje e Partisë Demokratike vjen një ditë pasi u vendos rikthimi në rrugë me protesta. Si datë për protestën e ardhshme të opozitës është caktuar data 8 korrik, ndërsa grumbullimi i militantëve do të bëhet në orën 20:00.