Basha në Vorë: Të këpusim lidhjet e politikës me krimin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha po vazhdon takimet me qytetarët në vende të ndryshme të Shqipërisë, ku i fton të marrin pjesë në protestën e opozitës më 16 shkurt.

Basha ka theksuar se Shqipëria është në një krizë të thellë ekonomike dhe nuk ka një qeveri.

Problemi është se Rama ka prerë bukën e gojës. 1 në 10 shqiptarë ha vetëm njëherë në ditë. Edi Rama nuk e ka biznesin në tepsi, në tepsi ka 2 miliard euro të vjedhura”, thekson Basha

 Më tej, kreu i PD i ka bërë thirrje qytetarëve që të gjithë të këpusin lidhjet e politikës me krimin.

Së fundmi, Basha tha se PD e ka zgjidhjen për çlirimin e ekonomisë./real-news.tv

LIVE – Me qytetarët e Vorës për protestën në #16Shkurt #protesto

Publiée par Lulzim Basha sur Mercredi 6 février 2019