Basha: Nesër zbulohet skema e hajdutërisë tek ‘Unaza’

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka paralajmëruar se nesër do të zbulojë me fakte dhe dokumente “skemën e hajdutërisë te Unaza e Re”.

“Kryehajduti për të mbushur xhepat e tij nuk ndalet para lotëve të fëmijëve, as para shtëpive të njerëzve dhe as para simboleve kombëtare. Pse u hoq Shqiponja? Ç’aferë fshihet pas shkatërrimit të 300 shtëpive te Astiri? Nesër me fakte e dokumente skema e hajdutërisë te Unaza e Re”, shkruan Basha në Twitter.

Lër një koment