fbpx

Basha nga ‘Unaza e Re’: Këtu ka edhe një aferë tjetër

Screenshot_1-45.png

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha dhe grupi i Partisë Demokratike ka në shkuar në mbështetje të protestës së banorëve të Unazës së re, të cilët kundërshtojnë me forcë projektin.

Ai iu bëri thirrej të  gjithë shqiptarëve të bashkohen me protestën e studentëve.

“Protestat nga më ato madhështore tek studentë, ato të unazës, tek teatri janë shenja e qartë se ku ndodhet vendi, Ka dy ditë që banorët e Unazës së  re kanë protestuar me studentët. Edi Rama po luan me fatin e të rinjve. Mos ti lëmë  fëmijët tanë. Ftoj të gjithë qytetarët tu bashkohen studenteve. Ligji i Arsimit të lartë është burim i krizës.

Financon për luksin e vet, sesa investon për arsimin,. Ftesa ime sot nga Unaza, është për çdo shqiptar: është që ti bashkohem masivisht protestës së tyre. Është koha që të gjithë shqiptarët ta bëjnë këtë. PD ka ndihmuar për padinë që ata kanë çuar në Prokuroria. PD ka ndihmuar banorët në këtë padi me ekspertët e saj. Planin ia kanë prishur studentët, ndaj është sulur për ti mbrojtur, por s’ka për t’ia dalë dot. Të gjitha tenderat fitohen në garë të dyshimta. Tek unaza e re ka edhe një aferë tjetër, dhe ne po merremi me shqyrtimin e dokumenteve, ne do t’i bëjmë publike në ditët në vijim. Ne jemi  në radhë të parë në mbështetje të banorëve dhe studentëve, jam i bindur se Edi Rama do të largohet një orë më parë”, tha Basha.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *