35.5 C
Tirana
E martë, 16 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Basha: Skenari i 2017-s nuk do të përsëritet më!

spot_img

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka deklaruar para pak minutash se marrëveshja me kryeministrin Rama në vitin 2017, nuk funksionoi.

“Akti i djegies së mandateve do të thotë që ne e kemi braktisur përfundimisht regjimin e Ramës. Ky akt përjashton çdo përsëritje të skenarit të vitit 2017, ku ne zgjodhëm të shmangim përplasjen civile. Sot pas dy vitesh, është e qartë që ne kishim të drejtë. Marrëveshja nuk funksionoi. Rama e përdori marrëveshjen si një mbulesë poshtë të cilës, ai me Avdylajt, me Shullazët dhe me Bajrët vodhën votën e qytetarëve”, tha ndër të tjera kryetari i opozitës i ftuar në “360 Gradë” në Ora News. /Real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat