fbpx

Basha takon të rinjtë e Partisë Popullore Austriake: Prioritet i PD, integrimi i Shqipërisë në BE

IMG-20211024-WA0002.jpg

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha,  ka pritur plnë selinë e PD, të rinjtë e Partisë Popullore Austriake.

Gjate fjales se tij Basha theksoi se ndau me te rinjte vizionin e PD per Shqiperine dhe forcen e kesaj partie.

MESAZHI I BASHES
Pata kënaqësinë të takohem me të rinjtë dhe të rejat e ÖVP, Partisë Popullore Austriake, simotrën e Partisë Demokratike.
Ndava me ta vizionin e Partisë Demokratike për Shqipërinë dhe veçanërisht të rinjtë që janë shpirti dhe forca e kësaj partie. Theksova prioritetin kryesor të PD-së, që është anëtarësimi i Shqipërisë në BE, për t’u dhënë edhe të rinjve tanë shanse dhe mundësi të barabarta me bashkëmoshatarët e tyre europianë. Edhe pse në opozitë, ne do të bëjmë gjithçka për të rinjtë që sot fatkeqësisht shohin emigrimin si të vetmen zgjidhje.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303