fbpx

Basha tregon cili realisht do të jetë ministër i Brendshëm

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” deklaroi se Sandër Lleshi shkon në zyrë në fakt si zv/ministër i Brendshëm, pasi ministër është Edi Rama.

“Lleshi është një vartës i kryeministrit Rama dhe nuk ka asnjë personalitet politik. Siç edhe e ka shprehur vetë, Lleshi është aty për shkak të vullnetit të kryeministrit dhe jo për shkak të personalitetit apo investimit politik”,-tha Basha.

Lër një koment