fbpx

Basha tregon qëllimin e Ramës për Gjykatën Kushtetuese

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka deklaruar për media qëllimin kryesor të Ramës për Gjykatës Kushtetuese.

Ai është shprehur se Rama do me patjetër  të kapë Gjykatës  Kushtetuese dhe ta uzurpojë atë.

“Rama e ka jetike kapjen e Gjykatës Kushtetuese. Duke nisur nga 30 qershori, synimi për kapjen e Presidencës, por është edhe një nga kushtet e Bundestagut dhe Europës. Nëse mendon se do ja hedhë Bundestagut me makinacione, e ka gabim. Është institucioni më i informuar për atë çfarë po ndodh në Shqipëri. Për interesat e tij personale po pengon rrugën europiane të Shqipërisë. Shqipëria ka nevojë jetike për një drejtësi të pavarur. SPAK dhe BKH janë jetike”, u shpreh Basha.