fbpx

Bashkimi Evropian jep lajmin pozitiv për vendin tonë

Screenshot_20-12.png

Ambasadori i BE, Luigi Soreca ka bërë një reagim në rrjete sociale lidhur me 10 vjetorin e liberalizimit të vizave në Shqipëri.

Soreca shkruan se emocionet e të rinjve dhe të moshuarve do ti mbajë gjithmonë me vete.

Mesazhi i ambasadorit të BE:

I nderuar që kontribuoi në liberalizimin e vizave për #ShqipërinëFlamuri i Shqipërisëqytetarët 10 vjet më parë. Emocionet e të rinjve dhe të moshuarve shqiptarë që hyjnë në # BEFlamuri i Bashkimit Evropianpër herë të parë pa vizë do të qëndrojë gjithmonë me mua. Pasi të kapërcehet pandemia, të gjithë qytetarët do të përfitojnë plotësisht përsëri nga udhëtimi i lirë.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303