fbpx

BE reagon për çështjen “Lleshi”, i ‘tërheq veshin’ Shqipërisë

Deputeti-i-PE-së-Knut-Fleckenstein._1.jpg

Raportuesi per Shqiperine prane Parlamentit Evropian, Knut Fleckenstein, duke folur gjate nje konference shtypi, ku ka deklaruar se do te coje ne BE mesazhe positive persa i perket reformes ne drejtesi./r/n/r/nThe rapporteur for Albania at the European Parliament, Knut Fleckenstein, speaks during a press conference, where he said will lead to positive messages in EU in terms of justice reform.

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Evropian, Knut Fleckenstein është ka folur sot për ccështjen shumë të diskutuar këto kohë në politikën shqiptare, mosdekretimin e Sandër Lleshit për ministër të Brendshëm.

leckenstein tha se nuk është në dijeni të arsyeve pse Presidenti Ilir Meta nuk e dekreton Sandër Lleshin si ministër të Brendshëm.

“Nuk do të guxoja të mbaja anë këtu…por kemi një interes të përbashkët. Shqipëria dhe BE. Që të kemi një ministri të Brendshme që të jetë funksional. Dhe kur themi funksionale them ministri. Presidenti Nuk ishte i bindur plotësisht dhe sot dëgjova se qeveria do t’ja japë të njëjtin propozim sërish. Se di çfarë arsyesh ka presidenti. Nuk e di se cila është gjëja e mirë apo jo. I njoh këto politikanë dhe shpresoj se do të ketë një zgjidhej për këtë çështje”, – u shpreh Fleckenstein.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *