Bebe Rexha mbush 30 vjeç, tregon çfarë i thonë producentët

Në fund të këtij muaji, krijuesja  e hitit “Last Hurray” Bebe Rexha do bëhet  30-vjeç dhe do të publikojë një këngë të re për ditëlindje.

Në kohën që do të festojë ditëlindjen, Rexha do të jetë në turne muzikor me Jonas Brothers. Kënga e saj e re, Not 20 Anymore, do të publikohet po në të njëjtën ditë.

“Kënga ka të bëjë me të qenurit 30 vjeç dhe të qenurit një dashnor më i mirë, të plakesh si vera, dhe të pranuarit e 30-tave të mia, ”shpjegoi ajo për Billboard.

Ajo gjithashtu tregoi detaje mbi producentët, pasi i kanë thënë se tashmë është shumë e vjetër për biznesin.

“Unë kam pasur producentë të më që më kanë thënë ,‘ Oh, ju jeni 25 vjeç, ju jeni duke u plakur, ” dhe tani jam 29 vjeç, jam gati të mbush 30 vjeç,” është  shprehur Rexha.