31.5 C
Tirana
E premte, 12 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Bebe Rexha triumfon në iHeartRdio Music Awards

spot_img

Këngëtarja me origjinë nga Shqipëria, Bebe Rexha, mbrëmë ka fituar një çmim të rëndësishëm në eventin e “iHeartRadio Music Awards”.

Bebe Rexha u shpall fituese në kategorinë “Kënga më mirë e muzikës country” me “Meant to be” në bashkëpunim me Florida Georgia Line.

Kënga qëndroi për 50 javë në krye të listave të vendit dhe pas 11 javëve në krye ajo arriti të rrëzojë rekordin e Taylor Swift për qëndrimin më të gjatë në vendin e parë në krye të Billboard’s Hot Songs Country nga një artiste femër.

Bebe Rexha u shfaq me një jumpsuit të zi, të kombinuar me një kapele të stilit klasik./real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat