19.5 C
Tirana
E mërkurë, 29 Maj, 2024

TË FUNDIT

Bebja më e vogël në botë del nga spitali

spot_img

Një djalë i cili peshonte vetëm 268g në lindje ka dalë nga spitali në Japoni dhe besohet të jetë djali më i vogël në botë që do të dërgohet në shtëpi.

Foshnja ka lindur përmes prerjes cezariane të jashtëzakonshme në gusht dhe ishte kaq i vogël sa mund të mbahet në një palë duar të mbuluara.

Foshnja u mbajt në kujdes intensiv që prej muajit gusht dhe u largua nga spitali javën e kaluar, dy muaj pas datës së caktuar.

Ai ka shtuar peshë dhe tashmë ai peshon 3.2 kg, dhe tani po ushqehet normalisht.

I lindur në javën e 24-të, djali i vogël kaloi pesë muaj në spital.

‘Mund të them që jam shumë e lumtur që ai është rritur kaq shumë. Nuk isha e sigurt se do të mbijetonte’- u shpreh nëna e djalit./real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat